Rekuperacinė sistema | Šilumos siurblių ir vėdinimo sistemų asociacija

Rekuperacinė sistema

Rekuperacija – tai mechaniškai vykdomas patalpų vėdinimas, kai švarus oras iš lauko pereina per šilumokaitį ir patenka į vidines patalpas. Rekuperacinė sistema susideda iš keleto įrenginių.

Priklausomai nuo pasirinktos sistemos tipo, galima paminėti šias sudėtines dalis: rekuperatorius, vamzdžiai, ortakiai ir vėdinimo įrenginys – rekuperatorius.

Rekuperacijos įrengimas – sudėtingas darbas, kurį gali atlikti tik šios srities profesionalai, kadangi tik jie gali geriausiai pritaikyti įrenginius Jūsų namams. Yra pastebėta, kad dabar rekuperacinė sistema yra dažniau siūloma nekilnojamo turto ekspertų.

Rekuperacinė sistema yra svarbi pastato sudedamoji dalis, kuris prisideda ne tik prie ženkliai sutaupomų sąskaitų, tačiau ir prie mūsų sveikatos. Rekuperacinė sistema padeda mums kvėpuoti švaresniu – iš lauko išgaunamu, oru, kuris perėjęs per filtrus dar ir yra išvalomas.

Priklausomai nuo Jūsų turimo būsto ploto – vien tik paprasto vėdinimo pradarius langus, gali tikrai nepakakti. Karštoms vasaros dienoms ištverti – Jums labai pravers rekuperacinės sistemos įrengimas.

Daugelis naujai statomų namų dabar jau turi atitikti A arba A++ energijos efektyvumo rodiklius, o tam pagal reikalavimus turi būti įrengta rekuperacinė sistema. Rekuperacija gali užtikrinti puikius ne tik ekologinius, tačiau ir finansinius aspektus iš Jūsų pusės.

Rekuperacinė vėdinimo sistema jau senai yra laikoma standartu išsivysčiusiose šalyse, todėl ir Lietuva neturėtų atsilikti.

Rekuperacinės sistemos įrengimo kaina priklauso nuo pasirinktos rūšies ir pačio įrengimo sudėtingumo.

Rekuperacinės vėdinimo sistemos kaina – individualus klausimas, kurį mes su klientu galime aptarti jau pirmąją susitikimo dieną. Tačiau, jeigu Jums yra svarbu bent jau orientaciniai rodikliai, tai galime įvardyti, kad rekuperacinės sistemos kaina gali ženkliai svyruoti nuo kelių šimtų iki net tūkstančių eurų.

Rekuperacija nėra vienoda kiekvienam pastatui: mažam butui užtenka paprasto sieninio rekuperatoriaus, o namui – sistemos montavimas gali būti sudėtingesnio įrengimo.

Tikslias kainas galima nurodyti tik pamačius objektą ir įvertinus montavimo sunkumus. Kad rekuperacinės sistemos kaina Jūsų neišgąsdintų – vertėtų rinktis patikimas įmones ir konkrečiai įvertinti savo galimybes.

Rekuperacinė sistema namui yra labai reikalinga, ypač, jei namas yra naujesnės statybos.

Paprasto vėdinimo nepakanka, kadangi dabar namai būna sandarūs ir tinkamai apšildyti. Tam, kad nepritrūktume švaraus oro – turime rūpintis tinkamos ventiliacijos montavimu.

Nuolatos cirkuliuojantis švarus lauko oras užtikrina, kad namuose nebus pelėsio, drėgmės ir kitų nemalonių veiksnių. Rekuperacinės sistemos namui kaina yra didesnė nei butui, tačiau šis rodiklis dar labai priklauso ir nuo pačių patalpų dydžio.

Visos teisės saugomos © 2017 ŠSVSA. Sprendimas: CMG Baltic

Šilumos siurblių ir vėdinimo sistemų asociacija neprekiauja šilumos siurbliais, rekuperacinėmis sistemomis ir montavimo darbų neatlieka, tačiau vienija 20 įmonių, dirbančių šildymo ir vėdinimo srityje. Pažymėkite Jus dominančią paslaugą ir Jūsų užklausa pasieks narius, galinčius pasiūlyti reikiamą įrangą ir montavimo darbus.

Vardas *:

Telefono numeris *:

El. Paštas:

Miestas:

Pastato, kurį norima šildyti/vėdinti plotas:

Domina *:

Papildoma informacija: