Rekuperatoriai | Šilumos siurblių ir vėdinimo sistemų asociacija

Rekuperatoriai

Kiekvieniems namams yra labai svarbus tinkamas vėdinimas. Rekuperatoriai – pagrindiniai prietaisai, kurie yra skirti užtikrinti tinkamą vėdinimą ir šilumos išlaikymą.

Tačiau pirmiausia mums kyla klausimas – rekuperatorius kas tai? Rekuperatorius – tai lubose montuojama „dėžė“ su ventiliatoriais. Rekuperatoriaus montavimas susideda dar ir iš specialių vamzdynų lubose įrengimo.

Rekuperatoriaus įrengimas būtent ir susideda iš visų ortakių ir dėžes sumontavimo namų lubose. Rekuperatorių atsiliepimai yra patys įvairiausi vien todėl, kad ir jų pasirinkimas dabar yra labai platus.

Rekuperatoriaus kaina taip pat gal skirtis, priklausomai nuo gamintojo. Pavyzdžiui, rekuperatorius mitsubishi gali būti brangesnis tik todėl, kad jo kokybė itin gera.

Rekuperatorius turi būti išsirinktas protingai, tada ir rekuperatoriaus kaina atitiks Jūsų lūkesčius. Rekuperatorius gali būti parduodamas su akcija, tačiau reikia atidžiai rinktis tiekėją.

Pirmiausia reikia išsirinkti, koks rekuperatorius Jums yra reikalingas. Rekuperatoriaus įrengimo kaina labai priklausys nuo to, ar Jums yra reikalingas rotacinis rekuperatorius, ar plokštelinis.

Rotacinio rekuperatoriaus kaina gali skirtis nuo kitų įrenginių dėl savo privalumų.

Visų pirma, verta paminėti, kad rotaciniai rekuperatoriai puikiai tarnauja ir neužšala net esant stipriai minusinei temperatūrai. Rekuperatoriaus kaina yra verta savo privalumų, kadangi padeda puikiai sulaikyti ir sutaupyti namų šilumą.

Beje, prieš prietaiso įjungimą nereikalingas joks oro pašildymas, kas irgi padeda sutaupyti daug laiko žmonėms.

Kalbant apie pasirinkimus, Jums yra rekomenduojamas ir rekuperatorius su kondicionieriumi. Tai labai puikus sprendimas, kadangi dienos metų toks rekuperatorius savo resursus naudoja minimaliai, o naktį gali būti pajungiamas daugiau tam, kad vėsus oras iš lauko galėtų efektyviau atvėsinti pastatų sienas.

Tačiau tokio rekuperatoriaus kaina yra šiek tiek didesnė ir jis yra daugiau tinkamas šilto klimato zonose, kur karščiai dažnai būna nepakeliami. Taip pat Jūs galite įsigyti ir mini rekuperatorių, montuojamą ant kurios nors iš namų sienos.

Kai yra akcentuojama rekuperatoriaus kaina, turime nepamiršti, kad į ją įeina ir nuolatinės priežiūros reikalavimas. Sumontavus įrenginį, kiekvienas meistras Jums tikrai pažers vertingų patarimų, tačiau jau iš anksto negalime nepaminėti filtrų svarbos.

Visi rekuperatoriaus filtrai turi būti keičiami laiku, kadangi su laiku jie apsiteršia. Neprižiūrimo rekuperatoriaus dalys gali labai greitai užsiteršti ir tinkamai nebeveikti.

Taip pat rekuperacinės sistemos trūkumai gali būti tokie, kad ne visada pavyksta pilnai panaikinti kvapus iš namų. Oras (įeinantis ir išeinantis) tarpusavyje susimaišo, todėl kai kuriems gyventojams tai sudaro tam tikrų nepatogumų.

Rekuperacinis vėdinimas ir jo įrengimas, nepaisant visų trūkumų, yra labai protingas sprendimas, kadangi gali padėti sugrąžinti namams net iki 80 procentų šilumos. Taigi naudingumo lygis čia yra labai geras.

Tikriausiai yra tekę matyti, kaip rekuperatorius savo rankomis gali būti pagamintas?

Tačiau tokie mėgėjiški vaizdeliai niekada neužtikrins tokios kokybės, kokią gali pasiūlyti profesionalūs meistrai, įrengdami Jūsų namuose rekuperacinę sistemą.

Jei turite klausimų – visada maloniai prašome kreiptis ir mes padėsime Jums paversti savo namus tikra jaukumo oaze!

Visos teisės saugomos © 2017 ŠSVSA. Sprendimas: CMG Baltic

Šilumos siurblių ir vėdinimo sistemų asociacija neprekiauja šilumos siurbliais, rekuperacinėmis sistemomis ir montavimo darbų neatlieka, tačiau vienija 20 įmonių, dirbančių šildymo ir vėdinimo srityje. Pažymėkite Jus dominančią paslaugą ir Jūsų užklausa pasieks narius, galinčius pasiūlyti reikiamą įrangą ir montavimo darbus.

Vardas *:

Telefono numeris *:

El. Paštas:

Miestas:

Pastato, kurį norima šildyti/vėdinti plotas:

Domina *:

Papildoma informacija: